2k16 valitsuskriis

Kõik, mis pähe tuleb.
Alistamatu
Asutaja
Asutaja
Postitusi: 1534
Liitunud: 10 Jaan 2016, 00:53
RSN: Alistamatu

Postitus Postitas Alistamatu »

Ei viitsi väga pikalt kirjutada aega vähe ja kui vaja pikemaid argumente, siis ehk tulevikus võin neid juurde lisada. Lisan enda arvamuse.

Üldiselt see otsus veel börsi ei mõjuta, loeb see, mis koalitsioonileppesse läheb. Ei valeta ja ütlen kohe, et olen liberaal, kuid hindan sotsiaalpoliitikat, aga seda ainult seljuhul, et see ei kahjusta riigi majanduslikke väljavaateid. Kuigi majanduspoliitika koha pealt pole ma mingi analüütik ega spetsialist, siis nõustun üldjuhul näiteks Andrei Korobeiniku arvamusega, kus tema arvates on sotsialismiks vara.

Mis puutub praegusesse koalitsiooni, siis ütleks ausalt, et kõik keerasid kõigile persse. Ja korralikult. Ei olnud ainult Reformierakond, vaid kogu koalitsioon.

Miks mulle praegune seis ei meeldi?

Sest praeguse seisuga on erakonnad oma väärtused kõik persse saatnud. Ühe näpuviibutusega saab Keskerakonnast erakond, kes tuleks võimule lasta. Samas tuleks ära märkida, et sarnaselt Reformiga, on ka Keskerakonnal märkimisväärselt palju skandaale. Jüri Ratase vastu mul midagi pole ning usun, et tal on julgust otsuseid vastu võtta rohkem, kui Rõivasel. Kes Keskerakonna programmi on lugenud, siis ilmselt loevad välja sealt Trumpilikud populistlikud lubadused (samas meetmeid, kuidas poliitikat ellu viia, ei ole kirjas).

Lugesin hommikul mitme majanduseksperdi ning ka suurettevõtjate arvamust sellest, kuidas uus valitsus võib mõjutada ärikeskkonda ning ega väga rahulolu sealt ei tulnud. Üldiselt arvan, et praegu eksperimenteerimiseks ruum ei ole, seega saab näha kui märkimisväärselt uus valitus erineb.

Praegune seis on murelik, sest üks äärmus vahetub teise äärmusega. Tiksumine asendub ilmselt suure tuhhiga midagi ära teha. Loodan, et hoiavad külma pead ja teevad kaalutletud otsuseid, sest kõige tähtsam on jätkusuutlikkus. Ma arvan, et ei ole mõtet 3-4 aastat natuke paremat elu elada, et siis pärast seda krahhi vajuda. Selliseid otsuseid ma uuelt valitsuselt hetkel kardan.

Teine teema

USA presidendivalimised ja populism

Miks selline mees nagu Trump võitis ja miks Brexit toimus. Üldiselt algas kõik majanduskriisist ning see taastumine on aega võtnud. Samas on maailm pidevalt arenenud, turud suurenenud, inimesi juurde tulnud ning kogu maailm keerulisemaks muutunud ning välispoliitiline olukord veel pingelisem. Kogu asja põhiprobleem on halb kommunikatsioon. Süsteem on muutunud nii suureks ja hoomamatuks tavainimesele, et paratamatult vajab asjast arusaamine ja poliitikates kaasa rääkima pikemat süvenemist, mille jaoks tavakodanikul aega ei ole ning tihti ka soovi napib. Riik on kodanikust kaugenenud ja seda ka Eestis (mille vastu aitaks riigireform ja mis nüüd ilmselt tegemata jääb). Lisaks on meedia igat skandaali või probleemi võimendanud, et sisulised poliitikad, mida ka ellu viiakse jäävad tahest-tahtmata tahaplaanile. Ei väida, et vigu pole valitsuste poolt tehtud, aga ma ei näe, et see oleks õigustatav sellise populismiga, mida viljelevad nt. Le Pen Prantsusmaal, Farage UK's + Orban Ungaris või näiteks Poolas.
Kuna kommunikatsioon on võimude poolt halvasti tehtud ning lisaks on mängus palju muid faktoreid (PR nt Venemaa poolt + äärmusgrupid) ja majandus pole taastunud oodatud rütmis (kuigi viimane EL majanduskasv näitas paranemist), siis on hästi lihtne välja tulla populistidel lihtsate avaldustega, mis esmapilgul tunduvad hästi arusaadavad, kuid maailm ei ole nii must valge. Jah ma nõustun bürokraatiat on palju ja sellega oleks pidanud varem tegelema, kuid see ei muuda maailma koheselt mustvalgeks. Iga lahendus nõuab läbi mõtlemist ja seda, kuidas see mõjutab erinevaid sektoreid (majandus, keskkond).

Seega asi, mida ma oskan teile soovitada, kui tulevikus antud teemad tulevad ja meediat loete: säilitage külma pead, alati ei ole ühte õiget vastust, olge skeptilisemad meedia suhtes (ka oma lemmikute suhtes), austage teisitimõtlejaid, pidage kinni loomulikest väärtustest (no to racism jms. millest EKRE tihtilugu kaugeneb), üritage mõista protsesse ja usaldage teadustöid ning kontrollige fakte, proovige säilitada külma mõistust ja ratsionaalsust.

// ma ausalt kirjutaks pikemalt, aga oli ca 10 min aega ja see tekst oleks kümneid kordi pikem ja rohkem argumenteeritud, aga mul lihtsalt polnud aega.
Retired
Pilt
Pilt
Alistamatu
Asutaja
Asutaja
Postitusi: 1534
Liitunud: 10 Jaan 2016, 00:53
RSN: Alistamatu

Postitus Postitas Alistamatu »

Lisaks veel sellise asja ka http://www.politico.com/story/2016/11/w ... 1?cmpid=sf

Ehk Trumpi väited olid, et tavainimesele situtakse näkku ja võim on suurte ettevõtete käes. Samas paneb ise suure tõenäosusega 70% ulatuses pukki inimesi, kes ise on suurettevõtete juhid. #vastuoluline
Retired
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
ST Ants
Asutaja
Asutaja
Postitusi: 1001
Liitunud: 03 Jaan 2016, 00:32
RSN: A N T S

Postitus Postitas ST Ants »

:lol: Ootan Herbi postitust.
Kasutaja avatar
The herblore
Kasutaja
Postitusi: 983
Liitunud: 17 Jaan 2016, 20:52

Postitus Postitas The herblore »

Ma ei postita praegu. Debateerin ja väitlen hetkel teiste inimestega, kes kaitsevad Taavi Rõivast ja Refiormierakonda. Rõivas ütles istungil, et sülitatakse rahvale näkku, kuigi Refid on seda 17a teinud. Lul
Kasutaja avatar
aw panic lol
Sõjapealik
Sõjapealik
Annetaja
Postitusi: 2099
Liitunud: 17 Jaan 2016, 17:25
RSN: aw panic lol

Postitus Postitas aw panic lol »

Pohuj mul xd
Pilt Pilt Pilt
gert
Postitusi: 1118
Liitunud: 23 Jaan 2016, 19:09
RSN: disco ball

Postitus Postitas gert »

aw panic lol kirjutas:Pohuj mul xd
Awards: Pilt Pilt Pilt Pilt
Kasutaja avatar
Deadly^
Postitusi: 1489
Liitunud: 17 Jaan 2016, 15:38
RSN: Gennu

Postitus Postitas Deadly^ »

gert kirjutas:
aw panic lol kirjutas:Pohuj mul xd
ma juba arvasin, et ma ainus keda üldse ei koti
kKzepO
Kasutaja
Annetaja
Postitusi: 455
Liitunud: 19 Jaan 2016, 20:49
RSN: AC4

Postitus Postitas kKzepO »

Mis vahet seal on kes seal puldis on. Üks ja sama hujamine käib ikkagi. Midagi ei muutu paremaks.
Pilt
Pilt
Pilt
Alistamatu
Asutaja
Asutaja
Postitusi: 1534
Liitunud: 10 Jaan 2016, 00:53
RSN: Alistamatu

Postitus Postitas Alistamatu »

Finatic kirjutas:Mis vahet seal on kes seal puldis on. Üks ja sama hujamine käib ikkagi. Midagi ei muutu paremaks.
mingi põhjendus ka või niisama räuskad? :)
Retired
Pilt
Pilt
kKzepO
Kasutaja
Annetaja
Postitusi: 455
Liitunud: 19 Jaan 2016, 20:49
RSN: AC4

Postitus Postitas kKzepO »

Chillin kirjutas:
Finatic kirjutas:Mis vahet seal on kes seal puldis on. Üks ja sama hujamine käib ikkagi. Midagi ei muutu paremaks.
mingi põhjendus ka või niisama räuskad? :)
See minu arvamus.
Ja siiamaani pole minu arvates tehtud mitte midagi.
Pilt
Pilt
Pilt
Tim
Liider
Liider
Annetaja
Postitusi: 1161
Liitunud: 17 Jaan 2016, 19:35
RSN: 0fflimit

Postitus Postitas Tim »

Poliitikaga tuleb kaasas käia, siis saad aru, et on tehtud sitaks :D
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Alistamatu
Asutaja
Asutaja
Postitusi: 1534
Liitunud: 10 Jaan 2016, 00:53
RSN: Alistamatu

Postitus Postitas Alistamatu »

Tim^ kirjutas:Poliitikaga tuleb kaasas käia, siis saad aru, et on tehtud sitaks :D
Retired
Pilt
Pilt
K2C
Kogenud liige
Kogenud liige
Postitusi: 308
Liitunud: 22 Mär 2016, 20:17

Postitus Postitas K2C »

Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist